Brigadecommandanten

Hoofdstuk 14
Brigadecommandanten

4 augustus 1839 | 1 juli 1995

KMar embleem (Brigadecommandanten)(Brigadecommandanten). Opsomming van personen die als brigadecommandant van de brigade Venlo gediend hebben in de periode van 4 augustus 1839 tot 1 juli 1995. In deze periode telde de brigade 57 brigadecommandanten. In de periode 1 maart 1943 tot 8 november 1946 had de brigade geen commandant. Tijdens deze periode viel de Marechaussee onder het bevel van de Duitse bezetter.

  • 04-08-1839 / 01-11-1839 wachtmeester Gemmeke
  • 01-11-1839 / 18-04-1848 wachtmeester Monica
  • 18-04-1848 / 01-07-1852 wachtmeester W.H. Haan
  • 01-07-1852 / 08-09-1852 wachtmeester van Beek
  • 08-09-1852 / 01-05-1854 wachtmeester J.B. Marchand
  • 01-05-1854 / 05-07-1858 wachtmeester V. Steegemans
  • 05-07-1858 / 10-08-1858 brigadier E. Sluiter
  • 10-08-1858 / 28-04-1863 wachtmeester J. van Essen
  • 28-04-1863 / 21-05-1863 brigadier J. Gerrits
  • 21-05-1863 / 02-12-1864 wachtmeester J.W. Savelkoul
  • 02-12-1864 / 25-04-1865 brigadier J.B. Knicknie
  • 25-04-1865 / 20-08-1865 brigadier W.H. Quanjel
  • 20-08-1865 / 30-10-1867 wachtmeester J. Krol
  • 30-10-1867 / 04-12-1867 brigadier J.H. te Loeke
  • 04-12-1867 / 05-04-1870 wachtmeester A. Krop
  • 05-04-1870 / 03-11-1871 wachtmeester J. Peeters
  • 03-11-1871 / 10-05-1876 wachtmeester J. Vriesema
  • 10-05-1876 / 05-09-1878 wachtmeester C. van Egmond
  • 05-09-1878 / 19-11-1881 wachtmeester L.J. Tulfer
  • 19-11-1881 / 30-03-1883 wachtmeester J. Jansen
  • 30-03-1883 / 19-02-1886 wachtmeester J.S. Beneker
  • 19-02-1886 / 03-04-1886 brigadier D. Braaksma
  • 03-04-1886 / 20-06-1887 wachtmeester R. Haringcaspel
  • 20-06-1887 / 28-04-1888 wachtmeester W. Lakemond
  • 28-04-1888 / 09-08-1888 wachtmeester L. Ponse
  • 09-08-1888 / 04-04-1889 wachtmeester J. Wouters
  • 04-04-1889 / 13-08-1889 brigadier L. Apers
  • 13-08-1889 / 11-03-1890 wachtmeester D. Braaksma
  • 11-03-1890 / 26-09-1893 wachtmeester H. Keizer
  • 26-09-1893 / 05-09-1894 wachtmeester P. van der Elst
  • 05-09-1894 / 28-05-1904 wachtmeester B. Bil
  • 28-05-1904 / 18-05-1910 wachtmeester Wehrens
  • 18-05-1910 / 17-09-1912 wachtmeester F. Punter
  • 17-09-1912 / 17-04-1918 opperwachtmeester A.K.A. Gulikers
  • 17-04-1918 / 24-11-1923 opperwachtmeester J.C. Marinus
  • 24-11-1923 / 05-08-1925 opperwachtmeester A. Basting
  • 05-08-1925 / 19-12-1929 opperwachtmeester W. de Jonge
  • 19-12-1929 / 05-02-1934 opperwachtmeester F. Hulsmans
  • 05-02-1934 / 01-10-1936 opperwachtmeester H.K.F. Soethout
  • 01-10-1936 / 06-05-1938 opperwachtmeester A.R. Mintjes
  • 06-05-1938 / 01-03-1943 opperwachtmeester L.H. Curfs
  • 01-03-1943 / 08-11-1946 onder bevel van de Duitse bezetter
  • 08-11-1946 / 01-05-1953 adjudant-onderofficier J.A. Delissen
  • 01-05-1953 / 30-04-1957 adjudant-onderofficier C. Moerkerken
  • 30-04-1957 / 01-07-1957 opperwachtmeester G. Oosterom
  • 01-07-1957 / 01-10-1964 adjudant-onderofficier A.D.J. Goes
  • 01-10-1964 / 01-04-1965 adjudant-onderofficier J.H. v.d. Winkel
  • 01-04-1965 / 01-03-1967 adjudant-onderofficier H.C.J. Spillekom
  • 01-03-1967 / 01-09-1968 1e luitenant P. Strootman
  • 01-09-1968 / 01-07-1970 adjudant-onderofficier H.C.J. Spillekom
  • 01-07-1970 / 01-11-1972 adjudant-onderofficier J.W.L. van Galen
  • 01-11-1972 / 01-05-1975 1e luitenant A.K. Jager
  • 01-05-1975 / 01-11-1982 kapitein C. de Bruijn
  • 01-11-1982 / 01-01-1990 kapitein A.W. Janssen
  • 01-01-1990 / 25-05-1992 kapitein J.N.M. Hendrix
  • 25-05-1992 / 01-11-1992 1e luitenant P.J. Raven
  • 01-11-1992 / 01-06-1994 kapitein J.P.J. v. d. Starre
  • 01-06-1994 / 01-07-1995 1e luitenant P.A.M. Giesen

Brigadecommandanten, © 2005 Uitgeverij F.H.J. Schallenberg

Ga verder naar Hoofdstuk 15